همایش «اسطوره در سیستان» برگزار می‌شود

[ad_1]

هامون پرس :مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: همایش «اسطوره در سیستان» با دبیری دکتر محیط طباطبایی، قائم مقام ایکوم به صورت همایش سالانه و یا دو سالانه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس کامبیز مشتاق گوهری اظهار کرد: جلسه انجمن میراث فرهنگی شهرستان زابل با حضور جلسه انجمن میراث فرهنگی شهرستان زابل برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود:  دکتر محیط طباطبایی در این جلسه از برگزاری همایش بین المللی “اسطوره” و همایش های “عیاری و فرهنگ فتوت” در این شهر با همکاری  پژوهشکده مردم شناسی خبر داد.

این مسؤول گفت: ایشان همینطور راه اندازی  موزه بزرگ باستان شناسی زابل و احداث موزه بزرک چابهار با همکاری ایکوم ایران  را از جمله همکاری های مشترک کمیته ملی موزه های کشور و اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

وی گفت: لازم به ذکر است که از دیگر همکاری های مشترک نظارت کیفی و عالی بر موزه های استان سیستان و بلوچستان است که در قالب تفاهم نامه مشترک میان دو طرف درحال انجام است.

مشتاق گوهری بیان کرد: در این جلسه اعضا به موضوع برگزاری جشن بین المللی نوروز٩٧ در سیستان نیز پرداختند و نسبت به هماهنگی های لازم جهت برگزاری این جشن ملی تصمیم گیری شد.

وی افزود: همچنین به پیشنهاد اعضای انجمن میراث فرهنگی زابل پیشنهاد شد همایش اسطوره در سیستان با دبیری دکتر محیط طباطبایی، قائم مقام ایکوم به صورت همایش سالانه و یا دوسالانه برگزار شود.

در پایان این جلسه از استاد جواد اویسی پژوهشگر و شاهنامه پژوه، عضو انجمن میراث فرهنگی و فعال فرهنگی، تقدیر به عمل آمد.منبع فارس

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *