مهندس هاشمی استاندار :هیچ تردیدی نیست که نگاه ها به سیستان و بلوچستان تغییر کرده و دولت برای عمران و آبادی منطقه کمر همت بسته است.

[ad_1]

هامون پرس – استاندار سیستان و بلوچستان گفت: قول و عمل ما یکی است به طوری که به وعده خود در مورد انتقال گاز عمل کرده و در چهار سال گذشته ۲۶۰ کیلومتر خط انتقال گاز ازایرانشهر به زاهدان تکمیل و تحویل شده و حدود ۲۶۰کیلومتر خط انتقال اصلی گاز به چابهار نیز در حال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس علی اوسط هاشمی روز جمعه در حاشیه بازدید از روند خط انتقال گاز از ایرانشهر به چابهار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اجرای خط انتقال گاز به چابهار، بزرگترین پروژه های صنعتی سیستان و بلوچستان شامل پتروشیمی و فولاد که تاکنون با این برد و قامت در این استان بی سابقه بوده، تامین و عملیاتی می شود.

وی گفت: پتروشیمی و فولاد چابهار در انتظار این خط هستند.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: با انتقال خط اصلی گاز از ایرانشهر به چابهار خطوط فرعی برای نقاط جمعیتی نیکشهر و قصرقند نیز اجرا می شود تا مردم دیگر دغدغه ای برای تهیه نفت سفید و سیلندر گاز نداشته باشند.

هاشمی گفت: جای تأسف است با وجودی که چند سال از اجرای خط لوله صلح می گذرد اما مردم بمپور و دلگان که در بیست کیلومتری خط قرار دارند هنوز از نعمت گاز محروم هستند.

وی گفت: هیچ تردیدی نیست که نگاه ها به سیستان و بلوچستان تغییر کرده و دولت برای عمران و آبادی منطقه کمر همت بسته است.

وی افزود: امروز با افتخار اعلام می کنیم که سیستان و بلوچستان امن ترین، مستعدترین و فرصت ساز ترین استان در کشور است.

هاشمی گفت: ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر در اقیانوس هند مستقرند که از این تعداد یک میلیارد نفر مسلمان هستند و منتظرند تا تکنولوژی نو وسرمایه خود را وارد منطقه کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: با اجرای پروژه های عظیم پتروشیمی و فولاد در استان شاهد تحول در بخش اشتغال و صادرات در منطقه خواهیم بود.

خط انتقال گاز با عنوان خط لوله هفتم صلح از عسلویه تا ایرانشهر بطول ۹۰۲ کیلومتر در سال ۱۳۸۹ راه اندازی شد.

وی همچنین از مناطق خسارت دیده از سیل اخیر بازدید و بر کمک رسانی و جبران خسارات به آسیب دیدگان تاکید کرد.

بارندگی، جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها از روز پنجشنبه هفته گذشته تا روز یکشنبه خساراتی به تاسیسات آب و برق و منازل مسکونی در شهرستان ایرانشهر وارد کرده است

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *