دکتر نصیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل: پیشرفت ۸۵ درصدی بیمارستان تنفسی زابل

[ad_1]

هامون پرس :رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل از بهره برداری بیمارستان تنفسی این شهرستان تا مرداد امسال خبر داد.

به گزارشپایگاه خبری تحلیلی هامون پرس به نقل از ایسنا  دکتر نصیری اظهار کرد: این بیمارستان در حال حاضر از پیشرفت ۸۵ درصدی برخوردار است.

نصیری در ادامه افزود: این بیمارستان ۶۴ تخته خوابی است و مجوز ساخت آن سال ۹۱ صادر شده اما از سال ۹۳ عملیات ساخت آن آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: ساخت این بیمارستان به طور جدی یک سال و نیم به طول انجامید و در حال ساخت بخش های دیگری از این بیمارستان هستیم که با تکمیل و خرید تجهیزات لازم تا پایان مرداد ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی اظهار کرد: مشغول خرید و تهیه تجهیزات لازم این بیمارستان و تأمین نیروی انسانی و پزشک آن هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل تصریح کرد: با توجه به این که منطقه سیستان کانون بیماری های سل در منطقه شناخته می شود نیاز به چنین بیمارستانی ضروری به نظر می رسید و این امر در دستور کار قرار گرفت.

نصیری گفت: تاکنون بیش از ۱۶ میلیارد تومان برای ساخت این بیمارستان هزینه شده که ۷ میلیارد تومان آن از کمک های استانداری است و چنان چه این کمک ها نبود باید همچنان در انتظار ساخت و افتتاح این بیمارستان می ماندیم.

وی خاطر نشان کرد: با این وجود تا تکمیل شدن این طرح و تجهیز و راه اندازی آن به ۷ تا ۸ میلیارد تومان دیگر نیاز است تا بیمارستان برای افتتاح و بهره برداری آماده شود.

وی ادامه داد: این بیمارستان شامل بخش های مختلفی از جمله اتاق عمل، آی سی یو، آندوسکوپی، اتاق عمل سرپایی و اتاق ایزوله است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی دیگری نیز در کنار بیمارستان امیرالمومنین(ع) زابل در دست اجراست که به دلیل کندی کار از سوی پیمانکاران از پیشرفت مناسبی برخوردار نیست.

وی ادامه داد: البته مجری ساخت و راه اندازی بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی جدید دانشگاه علوم پزشکی نیست و ساخت آن بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زابل است و همه هزینه های احداث، تجهیز و راه اندازی آن توسط این پیمانکار انجام می شود که امید است تدابیری اتخاذ شود تا به سرعت احداث این بیمارستان افزوده شود.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *