تدوین تفاهم نامه برای هامون گامی مهم در اجرای برنامه مدیریت زیست بومی تالاب بین المللی هامون است

[ad_1]

هامون پرس :مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: پس از برگزاری چهار کارگاه فرابخشی مدیریت یکپارچه تالاب هامون با مشارکت دستگاه های اجرایی و جوامع محلی از جمله بهره برداران این تالاب و سپس تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، تدوین این تفاهم نامه گامی مهم در اجرای برنامه مدیریت زیست بومی تالاب هامون است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هامون پرس به نقل از  ایسنا ، نیره پورملائی افزود: زمان آن فرا رسیده است تا با تقویت همکاری های دستگاه های اجرایی مرتبط با احیای تالاب هامون با آن به عنوان یک اکو سیستم واحد رفتار شود چراکه یک برنامه مدیریتی قوی بر مشارکت آحاد افراد جوامع محلی و ذی نفعان تالاب از طریق تصمیم گیری و تصمیم سازی تاکید می کند.

مدیرکل محیط زیست استان، تفاهم نامه یاد شده را ضمانت اجرایی برنامه مدیریت یکپارچه تالاب هامون دانست و به کارگیری رویکرد مشارکتی را  زمینه مناسبی برای همگرایی کلیه ذینفعان در فرآیند مدیریت تالاب‌ هامون معرفی کرد.

پورملایی گفت: مقرر شده است فرمانداران منطقه سیستان و دیگر دستگاه های اجرایی مرتبط، نظرات پیشنهادی و تکمیلی خود را درباره تفاهم نامه مشترک، ظرف مدت یک هفته اعلام و پس از اعمال نظرات، تفاهم نامه مذکور طی مراسمی رسمی امضا و مبادله شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *