بیش از ۴۰۰هزار قطعه بچه ماهی در استخرهای پرورش ماهی زهک رهاسازی شد

[ad_1]

هامون پرس- رئیس اداره شیلات شهرستان زهک در شمال سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر ۴۰۰ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی از نیمه دوم پارسال تاکنون در بیش از ۴۰۰ استخر بتنی و خاکی این شهرستان رها سازی شده است.

هامون پرس ؛عیسی شاهرودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بیشتر این بچه ماهی ها از نوع کپور، آمور(شیرماهی ) و ماهی سفید سیستان( شیزوتراکس)، فیتوفاگ و بیگهد بوده که پس از پایان دوران پرورش از آبان امسال برداشت آنها آغاز می شود.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود از این استخرها افزون بر ۴۰۰ تن ماهی برداشت شود.

رئیس اداره شیلات زهک گفت: معمولا پنج گونه ماهی کپور معمولی، آمور(شیر ماهی )، فیتوفاگ، شیزوتراکس و بیگهد در استخرهای این شهرستان پرورش داده می شود.

شاهرودی اظهار داشت: نگهداری کپور و آمور(شیرماهی) به راحتی انجام می شود چون ماهی آمورعلف خوار و ماهی کپور با نفوذ در گل و لای کف استخر تغذیه می کند.

وی تصریح کرد: ماهی فیتوفاگ و بیگهد از موجودات شناوری که در استخر وجود دارند و معمولا سبز رنگ و قابل مشاهده نیستند تغذیه می کنند.

وی با اشاره به بازار فروش ماهیان گفت: بیشتر ماهی های پرورشی این استخرها در همان مناطق به فروش می رسد و بخشی از آن نیز در بازار شهرستانهای زابل و زاهدان عرضه می شود.

به گزارش ایرنا منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان و همسایگی کشور افغانستان واقع شده است.

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای ۲ اداره کل شیلات در شمال و جنوب استان است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال هستند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *